Borówkowy raj w naszym ogrodzie

Najwięksi miłośnicy jagód walczą, aby nasza polska jagoda poczuła się jak u siebie w ich ogrodach i na ich podwórkach. Ile by dali, aby pyszną i zdrową jagodę móc zbierać zaraz po wyjściu z domostwa. Niestety jagoda leśna lubi jak sama nazwa wskazuje zamieszkiwać okolice lasu. I o ile można się pokusić o uprawę tych owoców przy chatce opodal lasu, to większość z nas nie ma takiej możliwości i decydujemy się na jej bliską krewną pochodzącą z ameryki.

Borówka amerykańska sadzonki początkowo miała sprowadzane prosto z Ameryki Północnej. Teraz bez problemu znajdziemy kogoś, kto zajmuje się uprawą od lat w Polsce. Od lat, ponieważ sadzonki borówki amerykańskiej mogą przeżyć nawet ponad 20 lat. Amerykańska odmiana jest znacznie większa od swojej europejskiej siostry, z większą ilością miąższu. Zabarwienie jagodowy czerpie tylko ze skórki. Miąższ jest żółtozielony.

Uprawa borówki amerykańskiej z sadzonek jest bardzo prosta i do tego wydajna. Borówka amerykańska inaczej nazywa się borówką wysoką, a to z tego względu, że w porównaniu do jagody wyrasta nawet do 2 metrów nad ziemią. Jagody leśne tylko do kilkudziesięciu centymetrów. Gigantyczne borówki amerykańskie dają znacznie więcej owoców. Jak już wspomniana została prostota uprawy – składa się na zapewnieniu gleby, dość kwaśnej ale pełnej składników mineralnych.
	wulkanizacja gorlice

Ogromna borówka ma równie olbrzymią zaletę. Nie ma potrzeby używania pestycydów. Borówka amerykańska wytworzyła w sobie odporność na większość szkodników i chorób, które dotykają rośliny uprawne. Dzięki temu dosłownie można jeść ją prosto z krzaczka.

Borówka znakomicie zastąpi w kuchni nasze polskie jagody przez cały okres wakacji, bo właśnie wtedy owocuje. Nie spędzimy wielu godzin wędrując po lasach w ich poszukiwaniu, ani przejmując się, że nie chcą rosnąć na naszych terenach. Cieszmy się zdrowiem borówek na co dzień decydując się na zakup sadzonek borówki amerykańskiej, a zbieranie jagód leśnych uczyńmy tylko weekendowym miłym spędzeniem czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Może Ci się również spodoba