Czy KIO to ważny urząd

Każde jednostki budżetowe, przy wynajmowaniu firm zewnętrznych do wskazanych zadań, zobowiązane są do rozpisania przetargu precyzyjnie z ustawą o zamówieniach społecznych. co niemiara firm bierze w nich udział, ponieważ rocznie jest tego rodzaju przetargów nader dużo. Jakkolwiek szkoły czy ulice od zawsze pożądają remontów. Co Jednakowoż w przypadku, jak dany przetarg, w którym braliśmy uczestnictwo, został urządzony błędnie?


Krajowa Izba Odwoławacza

Adekwatną instancją w takim wypadku jest Krajowa Izba Odwoławcza. Jest to urząd do jakiego można zanieść odwołanie w sprawie niepoprawności działań podlegających pod regulację o zadysponowaniach publicznych. reprezentacja KIO prawnik powinna złożyć w dobrym czasie od chwili obwieszczenia bądź zwieńczenia publicznego przetargu. Termin ten podlega od tego czego traktuje odwołanie.


Należałoby, aby w takim wypadku złożył odwołanie do KIO prawnik, jaki zadba o prawidłowość formalną wniosku i przypilnuje adekwatnych czasów. W ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy nasze odwołanie zostaje odrzucone z powodu nie realizowania wymogów urzędowych. Jak nasze zaniechanie zostanie przyjęte, w takim przypadku czeka nas w dalszym ciągu rozpatrzenie sprawy przez izbę. W razie rozprawy nasza reprezentacja KIO prawnik też będzie korzystny.


Naturalnie wybierajmy kancelarię prawną wyróżniającą się w kontynuowaniach z zakresu zleceń publicznych. Jest to albowiem dość charakterystyczny zakres prawa. Jeżeli bierzemy uczestnictwo w przetargach publicznych warto również samemu się z nim poznać. Będziemy wówczas stanowczo bardziej świadomi tego które warunki są stawiane obu stronom tego typu postępowania. I w razie jakichkolwiek niedokładności będziemy posiadać wiedze dokąd i w którym trybie przypada nam prawo do dochodzenia swoich praw. Wskazane jest korzystać z pomocy prawnej, wyjątkowo podczas gdy mamy umotywowane szczegóły ażeby sądzić, że postąpiono niezgodnie z prawem.

Źródło:http://blog.brevells.pl

Może Ci się również spodoba