Dekorator wnętrz Kraków

Osoba, odpowiedzialna za urządzanie wnętrz, nazywana jest dekoratorem. Jest to jeden z wolnych zawodów, opierających się o zdolności artystyczne, a jego popularność wciąż rośnie. Jak można zostać dekoratorem wnętrz?

Czym zajmuje się dekorator wnętrz Kraków?

Dekorator wnętrz Kraków zajmuje się projektowaniem wyglądu wnętrza. Skupia się na wybraniu odpowiedniego wyposażenia i dobieraniu do niego pasujących dodatków. Oprócz samego projektu zobowiązany jest również stworzyć szczegółowy kosztorys, uwzględniając budżet klienta.

W skład obowiązków dekoratora wchodzi również realizacja projektu, czyli m.in. zatrudnienie odpowiednich fachowców i zlecanie im kolejnych zadań. Często zdarza się, że dekorator ma swoją sprawdzoną ekipę remontową, z którą regularnie współpracuje.

Dekorator wnętrz Kraków

Co zrobić, aby zostać dekoratorem wnętrz?

Żeby móc myśleć o pracy dekoratora wnętrz, należy posiadać odpowiednie wykształcenie. Najczęściej kandydaci decydują się ukończyć odpowiednie studia na Akademii Sztuk Pięknych. Przyszły dekorator wnętrz Kraków można również zapisać się na stosowny kurs i uzyskać certyfikat.

Rzadko można znaleźć oferty pracy dla dekoratorów w działających już przedsiębiorstwach, stąd większość decyduje się na założenie własnej firmy. Aby pozyskać klientów, dekorator wnętrz Kraków musi posiadać umiejętności komunikacyjne oraz wiedzę w temacie marketingu. Powinien również wykazywać się nienaganną kulturą osobistą oraz świadczyć usługi najwyższej jakości. Tylko wtedy efekt współpracy będzie dla klienta satysfakcjonujący, co poskutkuje przekazaniem dobrej opinii rodzinie i znajomy. Marketing szeptany to jeden z najważniejszych obszarów, z których pozyskuje się nowych klientów.

Nie należy zapominać, że dekorator wnętrz Kraków musi wykazywać się również zdolnościami plastycznymi. Ważne jest, aby miał dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną oraz zmysł estetyczny. Zobacz więcej na: https://yayarchitektura.pl/architekt/

Może Ci się również spodoba