Kilka wiadomości w kwestii kampanii reklamowych

Przedsiębiorstwa promują się na różne sposoby. Proponują własne usługi za pomocą klipów nadawanych w TV, broszur, ogłoszeń prasowych bądź publikowanych w internecie filmach reklamowych. Ostatni z wymienionych sposobów przynosi względnie największe szanse na znalezienie dużej grupy klientów. Jedną z najbardziej skutecznych dróg polecania usług bywa kampania reklamowa YouTube.

W celu opublikowania reklamy na YT powinniśmy założyć profil na platformie AdWords. Za jej pomocą możemy wyszukać filmy, w czasie których oglądania pragniemy pokazać zwięzłe wideoklipy reklamowe. Po zapłaceniu opłat, rezerwujemy miejsce na naszą reklame, którą potem ujrzą użytkownicy witryny.

 wyswietlenia YouTube


Odmienną alternatywą jest opublikowanie w serwisie osobnego filmu promocyjnego. Po zapłaceniu należności będzie on wyróżniony. Miniatura i tytuł klipu będą znajdować się na kanarkowym obszarze oraz ukazywać się niezależnie od fraz wpisywanych do wyszukiwarki. Ten sposób sprawia, iż wyswietlenia YouTube naszej reklamy będą bardzo prędko wzrastać, co naturalnie będzie posiadało wpływ efektywność reklamy.

Najbardziej renomowaną i skuteczną – lecz równocześnie najdroższą opcją – jest promowanie własnego przedsiębiorstwa na głównej stronie portalu. Internauci zaglądający na stronę momentalnie zobaczą nasz anons. Jeżeli ogłoszenie będzie posiadać interesującą, zwracającą uwagę aranżację graficzną, wysoka liczba odwiedzających będzie zagwarantowana. Ten sposób jest dostępny zarówno dla reklam graficznych, jak również filmowych. Opłata za wykorzystywanie punktu reklamowego jest rozliczana w postaci rachunku dziennego.

YouTube będzie doskonałym nośnikiem reklamowym. Gwarantuje dostrzeżenie naszej reklamy a także wyszukanie dużej rzeszy ewentualnych zaciekawionych klientów. Rosnące wyswietlenia You Tube zapewnią powodzenie naszej operacji uzyskany stosunkowo małym kosztem.

Może Ci się również spodoba