Koperty kartonowe

Koperty można wykorzystywać przy wysyłaniu wielu różnych rzeczy. Zdecydowana większość przedmiotów (w tym różne dokumenty czy faktury) może być bez przeszkód transportowana w papierowej kopercie. Jednakże nie sprawdzą się przy wysyłaniu książek czy kalendarzy — podatny na uszkodzenia papier nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia zawartości. Dlatego w tym wypadku warto zdecydować się na trwalsze koperty, wykonane z kartonu. Czym się charakteryzują koperty kartonowe?

Grubsze ściany koperty

Standardowe koperty mają gramaturę zbliżoną do zwyczajnego papieru, przez co łatwo się wyginają i są podatne na uszkodzenia. Materiał, wykorzystywany przy produkcji koperty kartonowe, ma o wiele wyższą gramaturę. Najczęściej jest to 230 lub 330 g/m2, dzięki czemu koperta jest sztywna, a jej ściany grube.

Koperty kartonowe

Rozszerzone boki i spód

Rzadko kiedy można zapakować do koperty coś więcej niż kartki papieru. Dzieje się tak dlatego, że standardowe listy muszą być płaskie (ułatwia to ich transport). Na co dzień nie stanowi to problemu, jednakże już przy okazji ważnej uroczystości może okazać się kłopotliwe. Trudność sprawiać będzie nawet kartka z życzeniami, jeżeli posiada wypukłe elementy. O wysłaniu czegoś grubszego można zapomnieć. Dlatego warto zakupić koperty kartonowe, które posiadają rozszerzone boki i spód. Dzięki temu można nimi bezpiecznie transportować nie tylko grubsze kartki, ale też drobne przedmioty (zabawki, figurki itp.).

Wygodne otwieranie koperty

O ile zaklejenie zwykłej koperty nie stanowi dużego wyzwania, o tyle otwarcie jej jest bardzo kłopotliwe. Zazwyczaj trzeba ją rozerwać, narażając zawartość na uszkodzenie. Z koperty kartonowe nie ma takiego problemu — posiadają wygodny system zamykania i otwierania koperty. Samoprzylepne paski z klejem pozwalają zakleić kopertę w kilka sekund, a perforacja ze struną znacząco ułatwia jej otwierania (wystarczy pociągnąć za wystający fragment). Zobacz więcej na: https://list.com.pl/

Może Ci się również spodoba