Niedużo informacji o analizowaniu wody

Te znane, ćwiczone regularnie w formie żartobliwej porzekadło nie pozostało, przeciw pretekstom, stworzone przez ludzi uciekających od kąpieli czy prowadzenia sanitarnego stylu życia :). Posiada ono ogromnie koherentne usprawiedliwienie – teraz w warunkach fizjologicznych skórę człowieka zamieszkuje tysiące bakterii będących naszymi komensalami. Znaczy to tyle, iż nie stanowią one dla nas żadnego zagrożenia, a porcja z nich dodatkowo „usuwa” bakterie chorobotwórcze, ochraniając nas przed infekcjami. Faktycznie się dzieje choćby w trafie pałeczek kwasu mlekowego – jeżeli ich ilość w naszym organizmie zdecydowanie się obniży (między innymi na skutek długofalowego przyjmowania antybiotyków), wobec tego grzyby (najczęściej Candida albicans) posiadają ogromne pole do popisu.

badanie wody legionella

Nie trzeba mnóstwo – a już musimy gonić do apteki, tak aby wyposażyć się w zbiór specyfików przeciwgrzybiczych. Biorąc częste kąpiele a także używając dużych ilości specyfików chemicznych (żele pod natrysk, balsamy, mleczka do ciałka) pozbywamy się ze skóry nie tylko tych „niedobrych”, ale też pechowo i tego typu „dobrych” bakterii. Nikt tutaj naturalnie nie zmusza do gruntownego zarzucenia kąpieli – wystarczy natomiast wykonywać to z głową, tak, żeby nie emitować nieprzyjemnego zapachu. Należałoby też pomnieć, że środowisko wodne potrafi zagwarantować idealne warunki do rozwoju bakterii chorobotwórczych. Częstym problemem, z którym zdołamy się zetknąć, jest zakażenie bakterią Legionella pneumophila. Jest to drobnoustrój żyjąca w kranach, bojlerach, zbiornikach stojącej wody, jaka zdoła powodować (zwłaszcza u osób z obniżoną wytrzymałością) zapalenie płuc, bądź również legionellozę – ciężką chorobę dróg oddechowych, mogącą zakończyć się kostuchą.
Jak więc upewnić się, iż nie jesteśmy narażeni na infekcje?

Odpowiednio bywa co pewien czas wykonać badanie wody Legionella pneumophila zapewnia się dość banalnie znaleźć, jeśli więc okaże się, iż osobista woda staje się porwana tych zarazków – możemy nocować spokojnie. Swobodnie da się także co pewien okres podgrzewać bojlery do temperatury 60 stopni – jest to graniczna temperatura śmiercionośna dla wirusów. Jeżeli mimo to postanowiliśmy się na badanie wody sanepid, po zgłoszeniu naszej prośby, powinien pochwycić się wszystkimi czynnościami. Jak widać – woda jest źródłem życia, lecz nawet ta „ułagodzona” umie płatać nam wybryki – warto być zatem ostrożnym!

Źródło: gp-lab.pl

Może Ci się również spodoba