Niepełnosprawny szuka pracy – czy sprawdzi się na rynku?

Często niepełnosprawny szuka pracy i nie zawsze jest to trudne zadanie. Wystarczy dobrze poszukać, gdyż wiele ofert pracy jest dostosowanych do możliwości kandydata i chętnie przyjmie go jako pracownika.

Niepełnosprawny szuka pracy - czy sprawdzi się na rynku?

Niepełnosprawny – kto to taki?

Osoba niepełnosprawna nie może samodzielnie, częściowo lub całkowicie zapewnić sobie normalnego życia na skutek wrodzonego lub nabytego upośledzenia. Aktualnie wyróżnia się trzy stopnie niepełnosprawności:

  • znaczny,
  • umiarkowany,
  • lekki

Najczęściej niepełnosprawny szuka pracy w przypadku umiarkowanego bądź lekkiego stopnia niepełnosprawności. Z pomocą przychodzi platforma integracji osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawny szuka pracy – warunki zatrudnienia 

Niezależnie od przyznaniu grupy stopnia niepełnosprawności, wymagana jest zgoda od lekarza medycyny pracy na wykonywanie obowiązków pracy.  Kandydaci są zatrudniani jedynie w miejscach do nich specjalnie przystosowanych. Firmy starają się zwiększać szanse dla niepełnosprawnych, a dzięki temu mają szansę na skorzystanie z dofinansowań. 

W ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz w ustawie o zatrudnieniu osób niepełnosprawnych są pisane wszystkie uprawnienia. Dzięki temu, niepełnosprawny szuka pracy i wie wcześniej co mu się należy. 

Przywileje dla niepełnosprawnego o stopniu umiarkowanym

Niepełnosprawny szuka pracy i ma swoje prawa. Jeżeli mowa o zwolnieniu z zachowaniem wynagrodzenia to może mieć 21 dni roboczych na uczestniczenie w rehabilitacji oraz w celu wykonywania badań, zabiegów oraz uzyskania zaopatrzenia ortopedycznego. Zobacz https://poltalento.pl/

Może Ci się również spodoba