Problemy prawne — gdzie szukać pomocy?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy potrzebuje on zaciągnąć porady prawnej. Pojawia się wtedy pytanie: do kogo się udać? Kto będzie najodpowiedniejszą osobą do udzielenia pomocy? Każdy z zawodów prawniczych cechują inne możliwości i ograniczenia, dobrze zatem poznać ich podstawowe różnice i podobieństwa. Najczęściej spotykane tytuły na szyldach kancelarii to prawnik bielsko i adwokat bielsko. Co zatem różni te dwa zawody, a co je łączy?

Nazewnictwo ma znaczenie

Podstawową wiedzą, którą powinien posiadać każdy, kto chce zaczerpnąć porady specjalisty, jest ta dotycząca różnicy w tytułach. Prawnik bielsko to osoba, która posiada wykształcenie prawnicze. Może być to zatem zarówno sędzia, notariusz czy radca prawny, jak i osoba, która dopiero zakończyła swoją naukę akademicką. Adwokat bielsko to natomiast prawnik, który uzyskał już konkretny tytuł zawodowy. Zatem każdy adwokat jest prawnikiem, ale nie każdy prawnik jest adwokatem. To podstawowa różnica, która powinna zwrócić uwagę potencjalnego klienta.

Problemy prawne — gdzie szukać pomocy?

Adwokat bielsko może więcej

Dzięki realizacji aplikacji adwokackiej przez okres trzech lat oraz zdania egzaminu państwowego, przeprowadzanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości, kompetencje adwokat bielsko są dużo wyższe niż prawnik bielsko, który nie posiada konkretnego tytułu zawodowego. Oferta tego drugiego ogranicza się zatem do udzielania porad prawnych oraz tworzenia umów. W przeciwieństwie do adwokata nie może on reprezentować swojego klienta przed sądem. Nie jest też zobligowany do dotrzymywania tajemnicy zawodowej. Adwokat bielsko ma natomiast obowiązek odmówić udzielenia informacji o kliencie nawet organom państwowym. Prawnik bielsko w tej sytuacji będzie zobligowany do podania wszystkich danych i informacji, o które zostanie zapytany. Zobacz więcej na https://www.adwokat-szymkowiak.pl/

Może Ci się również spodoba