Sadzonki borówki amerykańskiej

W ostatnich latach sadzonki borówki amerykańskiej są częściej uprawiane w prywatnych ogrodach. Coraz więcej ludzi zaczyna doceniać właściwości zdrowotne jej owoców i stawia na samodzielną uprawę, która jest tańszą alternatywą w porównaniu z cenami owoców w sklepach. Jednak, aby sadzonki borówki amerykańskiej owocowały, wymagają specjalnych warunków i odpowiedniej opieki. 

Jak wybrać sadzonki borówki amerykańskiej dobrej jakości? 

Istnieje wiele odmian sadzonki borówki amerykańskiej. Najczęściej wybieranymi odmianami są wczesne i średnie, rzadziej późne. Gdy już podejmiemy decyzję najlepiej wybrać sprawdzony sklep ogrodniczy lub zakupić sadzonki bezpośrednio od szkółkarza. Przed płatnością należy zwrócić uwagę czy krzew borówki był odpowiednio pielęgnowany, aby uniknąć sytuacji, w której roślina usycha zaraz po wsadzeniu. Najczęściej możemy spotkać sadzonki borówki amerykańskiej w doniczkach. To dobry sposób na zachowanie w całości całego splotu korzeni, który nie ulega uszkodzeniu. Dzięki temu możemy sadzić borówkę już we wrześniu, by dać jej dłuższy czas na zaaklimatyzowanie. 

Sadzonki borówki amerykańskiej

Pasożyty i choroby borówki amerykańskiej

Sadzonki borówki amerykańskiej rzadko ulegają chorobom czy atakom szkodników. Jednak do takich sytuacji może doprowadzić nieodpowiednia pielęgnacja oraz sprzyjająca infekcjom pogoda. Najczęściej możemy zaobserwować czerwienienie liści lub ich ubytek, zasychanie pędów i drobnienie owoców. W takich sytuacjach powodem jest niedobór składników odżywczych, co powoduje choroby fizjologiczne. W celu poprawy kondycji, sadzonki borówki amerykańskiej powinny być nawożone specjalnymi preparatami z wysoką zawartością minerałów. Zobacz więcej na: https://borowka.info.pl/sadzonki/

Może Ci się również spodoba