Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta

W tradycji możemy odnaleźć kilka rodzajów kwiatów, z których zazwyczaj skomponowana jest wiązanka pogrzebowa Kraków. Niektóre z nich już tak mocno utarły się jako kwiaty pogrzebowe, że kojarzą nam się tylko z pogrzebem, grobem czy smutkiem jak na przykład słynna chryzantema. Niewiele jednak osób zna symbolikę poszczególnych kwiatów wykorzystywanych przy tych okolicznościach.

Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta

Lilia oznaką czystości

Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta, która składa się z lilii zazwyczaj adresowana jest dla zmarłych osób, które odeszły bardzo wcześnie, w młodym wieku. Właśnie dlatego najczęściej możemy spotkać je na grobach dzieci oraz nagrobkach kobiet, jako znak delikatności. 

Róża symbolizuje miłość

Róża to kwiat bardzo powszechny, wykorzystywany podczas najróżniejszych okazji. Jednak w przypadku pogrzebu, występując jako wiązanka pogrzebowa Kraków wyraża głęboką miłość, na przykład małżeńską. Często wiązanka pogrzebowa nowa huta składa się tylko z róż, nie tworząc kompozycji z innymi rodzajami kwiatów.

Mieczyk oznacza pośpiech

Wiązanka pogrzebowa Nowa Huta złożona z mieczyków jest znakiem śmierci niespodziewanej, nagłej. Dodatkowo kwiat ten wskazuje na charakter osoby zmarłej jako silny, odważny. Mieczyki często występują w wiązance jako kompozycja z innym rodzajem kwiatów, rzadziej solo. 

Symbolika koloru

 Wiązanka pogrzebowa Kraków może przybierać różne barwy, nie ma jednego utartego koloru, który zwykło się wykorzystywać. Podobnie jak rodzaj kwiatów, każdy kolor również ma swoją symbolikę, dlatego każda wiązanka pogrzebowa Nowa Huta wyraża inne uczucia oraz przywiązanie do osoby zmarłej.

Zobacz więcej na: http://niezlekwiatki.pl/

Może Ci się również spodoba