Z jakiego powodu rozpoczyna brakować pielęgniarek w naszym kraju?

W ostatnim czasie jak nie ulega wątpliwości o pracy pielęgniarek bardzo bardzo dużo się mówi. Wynika to z faktu ogromnie małych zarobków nieadekwatnych do ich prac. Coraz większa ilość pań wyrusza za granicę, dlatego że warunki pracy bywają o wiele wyższe a płaca zadowalająca. Praca dla pielęgniarek w Niemczech to kłopotliwy kwestia. Teraz w naszych szpitalach brakuje kadry, a pielęgniarki, jakie pozostały w kraju pracują nawet na dwóch etatach. Przeszukując Internet, odszukamy dużo obwieszczeń oferujących pracę personelowi medycznemu. Zazwyczaj pielęgniarki zarabiają dwa i pół tysiąca złotych brutto. W celu zestawienia pielęgniarki w Niemczech otrzymują około dziewięciu tysięcy na rękę. Rozbieżność jest kolosalna, dlatego w naszym kraju będzie brakować ich troskliwości. Od chwili Rzeczpospolita Polska wkroczyła do Unii Europejskiej, pielęgniarki stają się zaintrygowane wyjazdami do innych krajów. Niezwykle dużo ludzi kończących szkoły wyższe pielęgniarskie, zaraz ubiega się o wydanie poświadczenia o potwierdzaniu umiejętności do wykonywania zawodu w krajach Unii Europejskiej.

Praca w Niemczech dla pielęgniarek

Krajem do jakiego regularnie wyruszają polskie pielęgniarki bywają Republika Federalna Niemiec. Otrzymują w tym miejscu mniej więcej dwóch tysięcy euro. Zazwyczaj oferowane bywają też darmowe kształcenia języka. Polskie pielęgniarki pracują nie tylko w szpitalach lecz i w domach opieki społecznej. Także prywatne postaci angażują personel leczniczy do opiekuńczości m.in. nad starszymi rodzicami bądź dziadkami. W Niemczech pielęgniarki posiadają zagwarantowane godne warunki mieszkaniowe a także socjalne. Pielęgniarki wyjeżdżające za granicę powinny umieć język, posiadać dyplom licencjata lub magistra pielęgniarstwa, zaświadczenie o niekaralności, świadectwa roboty. Nasze polskie społeczeństwo będzie miało coraz to gorszą ochronę szpitalną, bowiem będzie jej wręcz brakowało. Jesteśmy dzisiaj
starzejącym się, z jednej strony nasz okres życia bywa wydłużony, poprzez rozciągniętą medycynę, jednakże coraz większa ilość chorób typu nowotwory, ogranicza funkcjonowanie. Nieodzowna jest zawodowa pomoc medyczna. To nasz rząd musi zaprosić pielęgniarki do pozostania w państwie, poprzez godne zrekompensowanie.


Źródło: senior-care.pl

Może Ci się również spodoba