Akumulatory kraków

Istnieje wiele rodzajów akumulatorów. Ogólnie akumulator jest urządzeniem do magazynowania energii elektrycznej, cieplnej lub mechanicznej. Akumulatory kraków wykorzystuje się w różnego typu pojazdach. Mają one wiele wymiarów i parametrów. Mogą być to akumulatory kraków do samochodów, ciężarówek, camperów, skuterów, motocykli, quadów, maszyn rolniczych i budowlanych, kosiarek, a nawet łodzi.

Rodzaje akumulatorów

Najpopularniejszym i zarazem najstarszym rodzajem akumulatory kraków jest akumulator kwasowo-ołowiowy, czyli SLA. Typ ten pasuje niemal do każdego pojazdu. Skonstruowany jest z ołowianych ogniw galwanicznych i elektrolitu (37-procentowego roztworu kwasu siarkowego). Inne akumulatory kraków do pojazdów to akumulatory żelowe (GEL). Elektrolitem w nich jest żel krzemionkowy. Trzeci rodzaj to Absorbed Glass Mat, czyli AGM. Występuje w nim włókno szklane nasączone elektrolitem. Jest on bardzo wydajnym akumulatorem, dlatego sprawdzi się m.in. w pojazdach uprzywilejowanych i autobusach. Pozostałe rodzaje akumulatory kraków to AFB/ EFB/ ECM.

akumulatory krakow

Jaki akumulator wybrać?

Akumulatory kraków należy wybrać przede wszystkim w zależności od pojazdu, jaki posiadamy. Każdy z akumulatorów ma swoje dobre strony. Trzeba mieć na uwadze, jaki typ zaleca producent pojazdu. W instrukcji znajdziemy informacje dotyczące rozmiaru, pojemności oraz wartość prądu rozruchowego, które pozwolą na odpowiedni dobór akumulatory kraków. Za większą ilością odbiorników prądu powinna iść większa pojemność baterii. Nie wybieramy więc akumulatora o największej dostępnej pojemności, a o takiej, jaką sugeruje nam producent. Dowiedz się więcej tutaj: https://twojmechanik.com/akumulatory/.

Możesz również polubić…