Dynamiczna wymiana oleju cena

Zastanawiałeś się kiedyś, która dynamiczna wymiana oleju cena, jest najlepsza? W poniższym artykule postaramy Ci doradzić i wytłumaczyć różnicę pomiędzy dynamiczna wymiana oleju cena, a drugą metodą – grawitacyjną (statyczną)! Nie przedłużając, zachęcamy do zapoznania się z treścią poniższego artykułu.

Dynamiczna wymiana, a statyczna?

Jeśli szukasz informacji na temat wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, nazywanej również ASB, możesz spotkać się z dwoma określeniami – „statyczna wymiana oleju” lub „dynamiczna wymiana oleju cena”. Wspomniane dwa określenia, dotyczą wymiany płynów ATF w ASB, a charakteryzują się różnymi czynnościami, które należy wykonać w czasie wymiany oraz inną ilością oleju, który jest potrzebny do wymiany. Ostatecznie obydwie czynności przekładają się na koszt, jaki trzeba poświęcić przy wymianie płynu ATF. Dlatego jest to bardzo istotne, aby mieć świadomość czym różni się dynamiczna wymiana oleju cena, a statyczna wymiana oleju.

Dynamiczna wymiana oleju cena

Statyczna wymiana oleju w praktyce

Grawitacyjna wymiana płynu o nazwie ATF, wiąże się po prostu z odkręceniem korka spustowego w ten sposób, aby stary olej wypłynął. Następnie należy wypełnić skrzynię biegów nowym olejem. Jest to dość prosty sposób na wymianę oleju, jednak w porównaniu z dynamiczna wymiana oleju cena, posiada kilka zasadniczych wad – ponieważ po odkręceniu korka olej nigdy nie wyleje się w całości. Jego pozostałości mogą pozostać w hamulcach, sprzęgle, chłodnicy, czy nawet w pompie.

Więcej na https://twojmechanik.com/oleje/

Możesz również polubić…