Efektywność modelowania BIM

Nie wszyscy na polskim rynku znają metodykę BIM, co może mieć wpływ na zaufanie inwestorów decydujących się na poszczególne rozwiązania dotyczące realizacji projektów budowlanych. Jednakże technologia BIM oraz modelowanie bim jest alternatywą, która umożliwia znaczne usprawnienie procesu projektowego obiektu, dzięki czemu firma może uzyskać przewagę w branży budowlanej. Mając na uwadze zaawansowanie technologii BIM, przygotowaliśmy również usługi, które obejmują wsparcie w zakresie jej wdrażania oraz bieżące doradztwo przy jej wykorzystywaniu w procesac budowlanych

Model 3D w technologii BIM

Projektowanie w technologii BIM i modelowanie bim to przygotowywanie budowli w oparciu o nowoczesną metodykę projektowania 3D. W metodyce BIM występuje zatem pojęcie modelu 3D, który jest rozumiany jako obiekt graficzny 3D umożliwiający tego, jak będzie wyglądał dany budynek w przyszłości na końcowych etapach realizacyjnych projektu budowlanego. 

modelowanie bim

Z korzyścią dla projektantów

Biblioteki Revit przechowujące dane o budowli umożliwiają późniejsze wykorzystanie informacji o modelach 3D w innych procesach projektowych, co jest przydatne dla projektantów. Modelowanie bim, które może być później wykorzystane w innych projektach, tudzież w aktualnie realizowanym projekcie znacznie przyspiesza jego realizację. Wykorzystywane informacje technologii BIM przekładają się na późniejszą pracę w formie np. automatyzacji procesu tworzenia zestawień. Technologia BIM znacznie usprawnia procesy budowlane, przyspiesza ich realizację oraz ułatwia przekazywanie informacji pomiędzy uczestnikami projektu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://bimup.tech/

Możesz również polubić…