Serwis Volkswagen Kraków – serwisy samochodowe w Polsce

Powstała przed ostatnią wojną niemiecka marka Volkswagen, ma za sobą długą i ciekawą, nieraz też trudną historię. Marka do dzisiaj pozostaje jednym z najprężniej na świecie działający producentów samochodów. Obecnie produkowanych i rozwijanych jest trzydzieści modeli. Projektanci marki, ciągle opracowują modele nowe, których prototypy regularnie pojawiają się na targach motoryzacyjnych.

Volkswagen w Polsce

Nad Wisłą obecnie funkcjonują dwie fabryki marki Volkswagen. Jedna z nich znajduje się w Poznaniu i wyspecjalizowana jest w produkcji kilku wersji modelu T5. Druga z fabryk znajduje się w Białężycach, a modelem, który jest obecnie w niej produkowany jest Crafter. Samochody niemieckiego producenta do dzisiaj pozostają jednymi z najbardziej popularnych w Polsce. Najbardziej popularne obecnie modele tej marki to: Volkswagen Golf, Passat i Polo. W sektorze samochodów dostawczych i dużych vanów, wciąż tryumfy święci nieśmiertelna seria T. Polacy wybierają zarówno samochody używane, które wciąż napływają szerokim strumieniem z krajów Europy Zachodniej – głównie Niemiec, oraz samochody nowe. W takiej sytuacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę popularność samochodów używanych, silna pozycja sektora związanego z serwisem samochodów marki Volkswagen wydaje się oczywista.

Serwis Volkswagen Kraków i okolice

serwis volkswagen kraków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Krakowie i okolicznych gminach znajdują się trzy zarejestrowane autoryzowane serwisy samochodów marki Volkswagen. W serwisach takich właściciele samochodów od niemieckiego producenta, zawsze znajdą profesjonalną pomoc, a – co ważne w przypadku samochodów nowych, na gwarancji – wszelkie naprawy i wymiany, będą dokonane według wskazań i warunków producenta. Autoryzowane serwisy to również absolutna pewność uzyskania do samochodu części oryginalnych, pochodzących od również autoryzowanych dostawców, odpowiadających wymogom producenta. Wielka popularność różnych modeli samochodów marki Volkswagen powoduje, że na rynku obecne są również serwisy nie autoryzowane, ale wyspecjalizowane w kontroli i naprawie samochodów właśnie tej marki. W regionie Krakowa tego rodzaju serwisów jest kilkanaście. Znaleźć w nich można fachową pomoc w przypadku konieczności naprawy samochodów nowych i używanych, nawet w przypadku mniej popularnych w Polsce modeli. Serwisów i warsztatów, które specjalizują się między innymi w naprawie samochodów od tego właśnie producenta, można naliczyć w Krakowie i okolicach kilkadziesiąt. Warto również wspomnieć, że na rynku istnieje wiele sklepów z częściami samochodowymi, wyspecjalizowanych w sprowadzaniu i sprzedaży części do samochodów Volkswagen. W niektórych z tych sklepów, można znaleźć pomoc w znalezieniu oryginalnych części do modeli obecnie nie produkowanych.

Możesz również polubić…