Felgi, najważniejszą częścią pojazdu


Zazwyczaj niemal każdy prowadzący wie, co to są
felgi aluminiowe i jak powinno się o nie dbać. Coraz to częściej wielu użytkowników decyduje się na nabytek dodatkowego kompletu, nawet jeżeli początkowy się w dalszym ciągu nie zużył. Są trzy podstawowe atrybuty, dla których pożądane byłoby jest zainwestować w drugi zestaw felg.
Pierwszym z tych aspektów są sytuacje awaryjne. Jak łatwo dostrzec, sytuacje awaryjne wynikają w momentach, jak nadciąga zima i trzeba podmienić koła z zimowych na letnie. Jak posiadamy dwa komplety kół, z felgami zdołamy poczynić to bez ambarasu, zajmie nam to kilka minut pod naszym własnym domem czy też w garażu. Wymogiem jest to, iż koła muszą być prawidłowo wyważone. Odmiennie nie będą one porządnie usługiwać.
Drugim jest bezpieczeństwo i niszczenie się opony. Naturalne jest to, że jak cały czas ulepszamy felgi w oponach, to one się niszczą, a zwłaszcza stopki przy oponach, to znaczy tego położenia, w którym felga jednoczy się z oponą. W przypadku złego przylegania felgi do opony bezpieczeństwo jazdy może być dużo zaburzone. Obluzowanie felgi w wielu trafach może skończyć się tragicznie, zaburzając statyczność pojazdu.
Kto nie chce, aby jego wóz wyglądało atrakcyjnie? Praktycznie nie ma takiej osoby. Można powiedzieć, iż urozmaicenie pojazdu ma nadzwyczaj znaczne wpływ. Toteż zamieniając felgę, transformujemy jego wygląd. Dwa komplety felg zapewniają to, że zdołamy sobie ulepszać design samochodu. Egzystują dwa warianty felg, stalowe i aluminiowe. Te pierwsze są w dużej mierze tańsze, a ich remont nie jest taka zagmatwana. Tymczasem te drugie są bardziej odporne na wszelakie uszkodzenia. Więc decydując się na kupno zimowych felg, przyzwoiciej jest wyselekcjonować aluminiowe felgi, bowiem będą nam one dłużej usługiwać. Przede wszystkim w sytuacji, jak zima jest surowa. A gdy śnieg stopnieje też pożądane byłoby odłożyć przez jakiś okres te felgi, gdyż stan naszych dróg po zimie nie przynależy do najkorzystniejszych. Właściwie żaden kierowca nie marzy o tym, aby ekspresowo nadwyrężyć felgi, zatem lepiej, gdy wybierze te silniejsze, a nie te łatwiejsze w naprawie.

Źródło: felgi.info.pl

Możesz również polubić…