Malowanie proszkowe automotive Wrocław

Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe automotive Wrocław polega przede wszystkim na rozpyleniu farby rodzaju proszkowego na malowanej powierzchni. Ta technika wykorzystywana jest głównie do lakierowania aut i mebli, jednakże zakres jej zastosowań jest dużo większy. Metoda bardzo dobrze sprawdza się podczas zmiany barwy na materiałach takich jak drewno czy szkło.

Malowanie proszkowe automotive Wrocław
Malowanie proszkowe automotive Wrocaław jest używanie przez ponad kilkadziesiąt lat przez ludzkość. Jest stale udoskonalana przez specjalistów. Dzięki nowej technologii możliwe jest wypracowanie powłoki, która nie tylko nadaje napigmentowany kolor, ale również zabezpiecza malowaną powierzchnię. Proces malowanie proszkowe automotive Wrocaław odbywa się dzięki specjalistycznym urządzeniom. Dzięki nim farba jest nakładana równomiernie na powierzchnię. W tym celu wykorzystuje się natrysk elektrokinetyczny będący pod ciśnieniem. Do malowanie proszkowe automotive Wrocław niezbędny jest specjalny pistolet natryskowy.

Elektrostatyczne malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe automotive Wrocław wymaga zastosowania maszyn wytwarzających specjalny efekt, który umożliwia ładowanie cząsteczek farby. Powierzchnia przyciąga cząsteczki farby w trakcie wytworzenia pola elektrostatycznego. Drobinki farby są ujemnie. Jest to możliwie dzięki temu, że przez tworzący się układ przebiega prąd o stałym natężeniu. To właśnie dzięki temu cząsteczki oraz drobinki koloru farby przyciągane są do nawierzchni samochodu.

Więcej na https://alucrom.pl/sektory/automotive/

Możesz również polubić…