Testowanie regulatorów napięcia

Regulator napięcia to jedna z najważniejszych części pojazdu, która odpowiada za całą elektrykę samochodu. W związku z powyższym należy mieć na uwadze fakt, iż powinna być on w pełni sprawny. Testowanie regulatorów napięcia to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy.

testowanie regulatorów napięcia

Przesłanki świadczące o złym stanie regulatora napięcia

Gdy dojdzie do awarii regulatora napięcia, po nowszych modelach można spodziewać się, że auto stanie i nie będzie się w stanie ponownie uruchomić. Uszkodzona wyżej wymieniona część w starszych autach sprawia, że wszystkie światła mogą na zmianę zapalać się i gasnąć, tak samo może być w przypadku różnego rodzaju kontrolek, a liczniki na desce rozdzielczej nie będą funkcjonowały w prawidłowy sposób. Jeśli doświadczysz takich przeszkód, należy zastanowić się na testowanie regulatorów napięcia.

Diagnostyka

By samemu zająć się testowanie regulatorów napięcia, trzeba zaopatrzyć się w miernik uniwersalny, który można dostać w wielu sklepach. Należy jednak o prawidłowym ustawieniu w celu otrzymania miarodajnych wyników testu. Dzięki niemu można sprawdzić, czy prąd przebywa drogę z alternatora do regulatora lub, czy napięcie generowane przez wyjście regulatora ma odpowiednią wartość. Wszystko powinno odbywać się przy włączonym silniku. Podane wyniki podczas testowanie regulatorów napięcia trzeba porównać z tymi podanymi w książeczce serwisowej auta. Warto również pamiętać, by nie dać się skusić na tańsze odpowiedniki, a zainwestować w oryginalny sprzęt, który zapewni skuteczność.

Dowiedz się więcej: https://autoelektronika.pl/tester-regulatorow-napi-cia-alternatora-12/24v

Możesz również polubić…