Ćwiczenia na siłowni i w domu

Biegać, ćwiczyć w domu, czy chodzić na siłownię? 

 

Często zastanawiamy się jak najlepiej dbać o nasze zdrowie. Czy powinniśmy biegać, a może ćwiczyć w domu, czy chodzić na siłownię? Najlepiej byłoby wykonywać te wszystkie czynności naprzemiennie. Różnorodność wysiłku fizycznego, sprawia że podczas treningu działają różne partie ciała, a my się nie nudzimy! Jednak, aby wyjaśnić ten trudny dylemat, poniżej przedstawiamy główne korzyści i zalety tych trzech opcji. 

Bieganie

Uprawianie biegów jest możliwe tak naprawdę wszędzie. Możemy biegać po okolicznych ulicach, przebiec do pobliskiego parku, lasu, czy przetransportować się do pięknych krajobrazów – nad jezioro, czy też rzekę. Przede wszystkim bieganie pomaga dbać o nasze zdrowie psychiczne, poprawia samopoczucie, zmniejsza stres. Zwiększa naszą kondycję oraz zdolność naszej koncentracji. Wzmacnia stawy, kości, zmniejsza ryzyko chorób serca i przede wszystkim spala dużą ilość kalorii! 

Ćwiczenia w domu 

Podstawowa zaleta ćwiczeń w domu to możliwość uprawiania sportu kiedy chcemy i jak długo chcemy. Jeśli nie lubimy towarzystwa innych jest to dla nas idealna opcja. W domu unikniemy krytycznych spojrzeń, a zyskamy pełną swobodę. Ćwiczenia w domu mogą być prawie bezpłatnie! W internecie, w mediach społecznościowych znajdziemy tysiące gotowych propozycji treningowych oraz filmików. 

Siłownia 

Z drugiej strony niektórzy nie potrafią się zmotywować do regularnych ćwiczeń w domu. Doskonałym rozwiązaniem jest chodzenie na siłownię. Uczęszczając na zajęcia nauczymy się podstaw, a zajęcia fitness mogą stać się naszym nowym hobby! Siłownia to też miejsce pełne ludzi, możemy poznać nowe ciekawe osoby, a nawet nawiązać trwałe przyjaźnie!

Możesz również polubić…